bumerangy

 

bum4

Nevím, čím to je, snad jsem žil v nějakém z předchozích životů v Austrálii, ale bumerangy jsou pro mě dalším fenoménem, který mě fascinuje… Můj kamarád, podle svých slov „ortodoxní bumerangista“ 🙂 Pavel Doležal mi říkal, že bumerangy jsou pro něj symbolem volnosti a návratu. Pro mě jsou bumerangy jakýmsi symbolem zákonitosti vesmíru… Co člověk do vesmíru vysílá, to se mu pak vrací a často několikanásobně zúročeno. Když člověk hodí bumerang správně, mnohokrát se ve vzduchu otočí, obletí svůj okruh, pak přibrzdí a lehce se snese do dlaně. Stačí při odhodu udělat malou chybu, ta se pak mnohonásobně nasčítá a bumerang pak člověka když dobře, tak pěkně praští přes prsty…

No, dost bylo filozofie :-). Prostě chodím házet, protože mě to baví a člověk si hezky protáhne záda a když to ještě moc neumí, tak se i pěkně proběhne.

Když uvidíte na louce u řeky pod Ledečskou ulicí nějakého blázna házet bumerangama, jsem to možná já, nebo (asi spíš) Pavel – ten pořád trénuje na nějaké závody.

Bumerangy si dělám sám, většinou podle plánků ze stránek http://www.kutek.net/boomplans/plans.php, něco i podle vlastního návrhu. Zajímavé jsou také třeba stránky http://www.cba-praha.cz/

Uvažuji o tom, že bych vyrobil pár osvědčených kousků, které nejsou tak náročné na házení a přitom pěkně létají pro případné zájemce.

Kdyby to chtěl někdo vyzkoušet, dejte vědět a sejdeme se na louce ;o)

Přikládám pár fotek bumerangů ze své dílny.